Nasza kadra

NASI OPIEKUNOWE

To po prostu profesjonaliści. Osoby te cechuje mądrość, uczciwość i zaangażowanie w to, co robią, chęć dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, radość z umiejętnie animowanego współdziałania i świadomość celów wspólnej pracy. Posiadają zdolność dostrzegania, słuchania i słyszenia innych. Wyróżniają się wielotorową interdyscyplinarnością. Cóż mogę powiedzieć? Jestem dumna, że mogę z nimi współpracować i za to wszystko serdecznie dziękuję.

Dorota Perlik – opiekun

Jest osobą o dużym doświadczeniu w pracy z ludźmi w każdym wieku. Cechuje ją szczególna intuicja, łatwo dostrzega potrzeby innych. Jest ”czarodziejką” podczas rozmów z młodzieżą, która chętnie przed nią się otwiera. Zawodowo pełni funkcję kierownika ośrodka pomocy społecznej. Ponadto jest mediatorem, socjologiem, pedagogiem i socjoterapeutką. Prowadzi terapie dla rodzin motywując je do wprowadzania zmian, ucząc komunikacji oraz zachowań społecznych. Posiada umiejętność wnikliwej obserwacji i analizy procesów zachodzących w grupie. Prowadzi zajęcia warsztatowe z młodzieżą pod kątem wyboru dalszego kierunku edukacji czy zawodu.

Najbliższe są dla niej zagadnienia:
- Współczesne zagrożenia dla dzieci i młodzieży.
- Narkotyki, dopalacze, alkohol, przemoc oraz psychologiczne sposoby dotarcia do dziecka/wychowanka
- Praca z osobami uzależnionymi będącymi sprawcami przemocy
- Profilaktyka uzależnień oraz sztuka perswazji i komunikacja interpersonalna w pracy kuratora społecznego
- Rozpoznawanie i interwencja wobec konsumentów narkotyków oraz współczesny rynek narkotykowy (specjalistyczne warsztaty profilaktyczne)
- Psychoterapia systemowa, indywidualna i rodzin.

Agnieszka Krzesińska – opiekun/kierownik

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w świetlicach socjoterapeutycznych oraz jako opiekunka. Pełna radości i wigoru, nigdy nie jest zmęczona zabawą. Potrafi nawiązywać relacje z dziećmi i młodzieżą zachowując jednocześnie zdrowy dystans, dzięki czemu prawidłowo spełnia funkcje wychowawcy i pedagoga. Nie traci przy tym ciepłego spojrzenia na dzieci. Zawsze jest gotowa udzielić pomocy, rady, ma głowę pełną pomysłów na wspólne działania i naturalną chęć, by oddać swój czas sprawom ważnym dla młodych ludzi.

Tomasz Staniszewski - instruktor tańca/opiekun

Osoba z dużą charyzmą i zaangażowaniem w to co robi. Ceni sobie pracę z dziećmi ponieważ wymaga to od niego ogromnego zaangażowania i cierpliwości, której Tomkowi nie brakuje, a dzieci uczą się chętnie i z natury są twórcze. Z wykształcenia socjolog, dziennikarz, ale od 23 lat związany jest przede wszystkim z tańcem. Najpierw jako czynny tancerz oraz przedstawiciel Klubu Tańca Towarzyskiego Finezja w Poznaniu rywalizował na ponad stu turniejach tanecznych, a następnie rozpoczął pracę w charakterze instruktora tańca w szkołach tańca w Poznaniu (Szkoła Tańca Adama Padły oraz Szkoła tańca Michała Zduna). Po dwóch latach pracy założył własną działalność gospodarczą, co zaowocowało powstaniem Studia Tańca JUAN, a następnie Szkoły Tańca BALANCE, która funkcjonuje do dzisiaj na terenie kilku miast Wielkopolski.
Specjalizuję się w tańcu towarzyskim, tangu argentyńskim, salsie, tańcu dla dzieci oraz w tańcach latino-solo. Jest też choreografem formacji tanecznych i grup. Uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach tańca i nadal się szkoli jako tancerz i instruktor.
Taniec to jego pasja i potrafi tą pasją „zarazić” innych. Ponadto interesuje się fotografią przyrodniczą, kolarstwem szosowym i górskim oraz narciarstwem.

Mirosław Jung – pielęgniarz/opiekun

Człowiek o anielskiej cierpliwości, dużej wyrozumiałości i szacunku dla drugiej osoby. Młodzież obdarza go zaufaniem i zwraca się do niego w chwilach trudnych, ponieważ cechuje go sprawiedliwość oraz jasno określone normy i zasady. Posiada umiejętności techniczne, które wykorzystuje w swojej pracy z młodzieżą i dziećmi. Docenia walory przyrodnicze i chętnie dzieli się wiedzą w tym temacie. Z zamiłowania fotografuje, a podczas zachodów słońca gra na harmonijce ustnej. Jest pracownikiem Pogotowia Ratunkowego, na naszych koloniach zapewnia opiekę pielęgniarską, a także przeprowadza zajęcia z pierwszej pomocy medycznej z wykorzystaniem fantomów.

Anna Jung - opiekun/kierownik

Społecznik, optymistycznie nastawiona do otaczającego ją świata. Ciągle się uśmiecha. Z zawodu pracownik socjalny, ponadto mediator, menedżer rozwoju lokalnego i regionalnego oraz pedagog (specjalność: wczesne wspomaganie rozwoju dziecka). Lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. Kobieta wielu pasji. Prowadzi zajęcia kreatywne i manualne (szydełkowanie, robótki na drutach, haftowanie, decoupage, malowanie na szkle, tworzenie biżuterii. Lubi wycieczki piesze, poezję, teatr, muzykę i czytanie książek.