W dniu dzisiejszym tj. 16 stycznia 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyło się szkolenie organizowane przez Wielkopolską Izbę Przemysłowo-Handlową o/Gniezno.  Izba  organizuje nie rzadziej niż co miesiąc spotkania i konferencje, natomiast szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców odbywają się co kwartał w ramach z cyklu „Dzień dla Biznesu”.

W szkoleniu udział wzięło 27 podmiotów gospodarczych i ponad 40 uczestników.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Cechu Rzemiosła  i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie reprezentowanego przez Starszego Cechu Stefana Pokładeckiego oraz przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu reprezentowanego przez Dyrektor dr Mariusza S. Kubiak oraz dr inż. Renatę Rasińską, a także Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski

Przybyłych gości przywitał Piotr Gruszczyński przewodniczący oddziału WIPH o/Gniezno oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie Dariusz Pilak, a spotkanie prowadził Włodzimierz Bobkiewicz członek zarządu oddziału Gniezno WIPH .

W drugim cyklu Dnia dla Biznesu zostało przeprowadzone szkolenie z trzech tematów.

Pierwszy temat Nie każdy klient jest ważny – marketing dla odważnych” poprowadził  dr Hubert Paluch Rektor GSW Milenium. Zakamuflowany temat prelekcji w ustach prelegenta otwierał tajniki i ukazywał kierunek prowadzenia działalności gospodarczej w celu utrzymania swojej marki na rynku, a także wskazywał wiele aspektów społeczno kulturalnych, które to aspekty odzwierciedlały postępowanie klienta w stosunku do naszej firmy.

W której szufladzie jest to pismo? Archiwizacja dokumentów… zagadnienie ważniejsze niż się Wam wydaje” to drugi temat naszego szkolenie i drugie spotkanie w tym temacie z panem Waldemar Markiewiczem przedsiębiorcą i dyplomowanym archiwistą. Prelegent omówił sposób archiwizowania, gromadzenia przekazywania dokumentów szczególnie zagłębiając się w pojęcia takie jak co i kiedy powinno być archiwizowane, w jakim czasie i jak przechowywane, oraz czy to co gromadzimy jest już archiwum czy tylko magazynem do składowania dokumentów.

Ostatni temat: „Nowa restrykcyjna ustawa o ochronie danych osobowych jak działać zgodnie z prawem?”, poprowadził wieloletni praktyk w tej dziedzinie pan Rafał Góral. Powyższy temat wywołał dyskusję oraz szereg pytań dotyczących praktycznych rozwiązań które zgodnie z implikowanym rozporządzeniem UE z dnia 27.04.2016 roku zastąpią obecnie obowiązujące przepisy ustawy o ochronie danych osobowych z roku 1997 z późniejszymi zmianami.

Wszystkim uczestnikom szkolenia dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy do współpracy oraz na kolejne szkolenie które odbędzie się już wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *